Co mě napadá po sobotní demonstraci...

Demonstraci z 11. 3. 2023 jsem sledovala online. Sledovala jsem i sociální sítě a média po demonstraci. A své postřehy jsem shrnula do pár bodů.
13. 3. 2023 13:16 | Link: http://www.hrindova.cz/node/801

1. Přestaňme kádrovat.
Kádrování je odporný ideologický zvyk, který sloužil na odstranění nepohodlných lidí nebo na odstranění konkurence. Je to stále stejné. Opravdu nemusíme naše politické oponenty označovat jako "bývalé nebo současné" komunisty, jako členy Aspenu nebo jako osoby příliš bohaté nebo příliš chudé. Naučme se už KONEČNĚ posuzovat politiky a aktivisty podle činů a podle toho, jestli jsou v souladu s jejich slovy. To je jediné kritérium, které má smysl.

Proč na to znovu upozorňuji? Protože se stále setkávám s falešnými argumenty jako že: Reichl je bohatý, Zwyrtek Hamplová se vyfotila s Janečkem, Babiš byl v Aspenu. Opravdu jsou to ty klíčové věci, které o výše uvedených potřebujeme vědět? Nemáme dost podstatnějších informací? Máme.

2. Kdo chce mluvit o Rusku, není Putinův agent.
Mám pocit, že primitivní nálepkování lidí jako proruských, nás dovedlo na špatné místo. Bojíme se mluvit o Rusku, protože se bojíme nálepek. Ale my musíme mluvit o Rusku! Je to velká země, jejíž konání nás ovlivňuje. Nevím jak vy, ale já chci vědět, co se tam děje, co dělají dobře a co dělají špatně. Potřebuji mít informace o Rusku, protože si chci na Rusko udělat vlastní názor. Takže pozor na to halasné odmítání proruských nálepek. Sami se tak stavíme na stranu cenzury.

3. Tlak vyvolává protitlak. Projevme ho!
Vláda uráží každého člověka s rozumem v hlavě. Svým amatérismem, svou nulovou empatií vůči občanům, svou neschopností komunikovat a svými mocenskými choutkami. Že někdo pomocí slepence, nepodobného Národní frontě, těsně vyhrál volby, z něho nedělá neomezeného diktátora. Příslušníci vládní koalice a jejich podporovatelé si užívají, že mohou kohokoliv urazit, zesměšnit a dávat mu najevo svou stoosmičkovou převahu. Máme to snášet? Začněme se bránit! Dožadování se dialogu a následné poklidné nátlakové akce jsou naprosto na místě. Doporučuji také psát institucím, požadovat objektivitu a obecně si nenechat "srát na hlavu". Je to pracné, otravné, ale dělat se to musí. P.S.: Už jste napsali řediteli Národního muzea ohledně vlajky? Dělat virvál je to poslední, co nám zbývá.

4. Bojkotujme.
Nechoďme tam, kde se nám vysmívají. Už nějakou dobu odmítám vkročit do Teta drogerie, protože majitel dal 5 milionů na kampaň neuvěřitelné paní Nerudové. Kupuju striktně jen české zboží. Do Národního muzea mě nedostanou ani heverem, zpravodajství České televize nesleduju ani kvůli pobavení. Až nás bude tolik, že naše bojkoty instituce budou ohrožovat, máme vyhráno. P.S.: mimochodem - doporučuju kartou platit jen v nevyhnutelných případech.

Každý může něco málo udělat - napsat do muzea nebo televize, utratit své peníze na správných místech, podpořit ty, kteří se chovají pragmaticky a mají výsledky. Mluvit s lidmi, nebát se hájit své názory stejně razantně, jako z nás lepšolidé dělají dezoláty. Že jsou na jejich straně média a celebrity? No a co, to jim nedává patent na rozum.
 

Další články, blogy, videa

Dnes je to prakticky nemožné. Zbrojařské a farmaceutické firmy jsou ty nejbohatší. A znáte to - s jídlem roste chuť. Tyto nadnárodní firmy zcela...
Sledovala jsem vyhlášení voleb se svou téměř osmdesátiletou maminkou a dobře jsme se bavily. Zajímavé bylo sledovat, kdo se jak ke svému úspěchu či...
Podle posledních oficiálních údajů začal prudce růst počet diagnostikovaných rakovin na 100 000 obyvatel. Jistě je na místě se nad strmým růstem...
Posledních pár let jsme zaznamenali zásadní ústup zdravého rozumu a v tom důsledku i oslabení právního státu. Nazvat to erozí demokracie není...
Kdysi Miloš Zeman řekl, že holokaust nezačal prvním transportem Židů do koncentračního tábora. Začal první lavičkou, na kterou si nesměl Žid sednout...
*Vyplněním osobních údajů souhlasíte s jejich zpracováním. Údaje budou sloužit pouze k rozesílání newsletterů a nebudou poskytovány třetí straně. Svůj souhlas můžete vždy bezplatně odvolat.