Dosazujete do rovnic správné hodnoty?

Jsem žena logiky. Vystudovala jsem gymnázium se zaměřením na matiku a fyziku a vysokou školu se zaměřením na železničnmí stavby - takže opět matika, fyzika, deskriptiva, statika, mechanika... Celý život se snažím posuzovat svět racionálně, objektivně a spravedlivě. A světové dění je jako rovnice, jen musíte dosadit za neznámé správná čísla. Což je ten problém.
11. 10. 2022 09:21 | Link: http://www.hrindova.cz/node/764

Každý den vidím, jak mnoho lidí pracuje s neověřitelnými fakty (jak chcete ověřit motivaci lidí?), mediální propagandou, která je postavená na lži a s pochybnými domněnkami. Dosadí špatné hodnoty a dělají chybné závěry. Copak nikdy nic neslyšeli o zkoušce, kdy vám po dosazení hodnot musí rovnice vyjít?Kdyby se tak počítalo v matematice, nikdy by žádná rovnice nevyšla, mosty by padaly, protože by byly špatně spočítané a vlastně nic by nefungovalo.

V covidu to bylo vidět velmi ostře. Nikdo si nic za neznámé hodnoty nedosazoval, nikdo si nedělal zkoušku. Tak jsme nosili roušky, aniž by kdokoliv jakkoliv dokázal, že jejich nošení má reálný smysl. Světové vlády ignorovaly, že neznámá ohledně roušek byla postupem času známá, ale nikdo se s ní neobtěžoval pracovat. Jen lidé jako já kroutili hlavou nad popřením jakékoliv logiky.

Viděli jsme kolem sebe plno zaslepených lidí, kteří pracovali s neznámými hodnotami a vydávali je za hodnoty známé. Typickým přešlapem bylo a je "antivaxery" vydávat za šílené ezoteriky, kteří odmítají vědu. Je to přesně naopak. Striktní používání rozumu, logiky a hledání ověřitelných faktů vás dovede k jasným závěrům - farmaceutický průmysl se nechová morálně, podvádí, manipuluje, podplácí a korumpuje celé vlády.

Když stejným způsobem budete pátrat po ověřitelných faktech ve věci ukrajinsko-ruského konfliktu, velmi rychle zjistíte, jak se věci mají. Žádné neznámé hodnoty tu nejsou. Existuje dost informací, založených na ověřitelných faktech, existuje dost svědectví důvěryhodných lidí, vše zapadá do historických kontextů a nemusíte být fanda žádné ze stran, abyste se dobral reálného a objektivního pohledu na vznik konfliktu a na jeho průběh. Není to ale jednoduché, je třeba mluvit s lidmi, hledat drobné střípky reality, křížově si fakta ověřovat a nespoléhat na mainstreamová média. Nakonec vám tyto dílčí informace zapadnou do skládačky.

Stále ale vidím plno lidí, kterým nevadí pracovat s neověřenými fakty, kteří ignorují to, že ve svých rovnicích nemají za neznámé "x" dosazené správné hodnoty. Nějaké zkoušky ve svých výpočtech absolutně neprovádí. Jejich výsledky jsou totálně mimo. Od takových lidí bych si dům navrhnout nenechala. Smutné je, že je máme ve vládě.

Nikdy bych nevěřila, že se dožiju doby, kdy logika bude "zakázaným" způsobem uvažování. Že za logiku bude člověk vysmíván, označován extremistou a bude ohrožován na svých právech. To skutečně nebylo ani za komunistů. Fachmani ve svých technických oborech nemuseli "šaškovat" s ideologií, protože byli pro režim cenní svými schopnostmi konstruktérskými a technickými. Dnes je v ohrožení každý, kdo upřednostňuje rozum před ideologií. To jsme to dopracovali!

A nemyslete si, že je to nešvar, který se vyhýbá "vlastenecké" scéně - i ta má své ideologie, které nadřazuje rozumu. Pozor na to!
 

Další články, blogy, videa

Když se mnou režisérka Piussy točila dokument Český Alláh, právě začínala migrační krize. Pamatuji se, jak se mě po nějaké demonstraci ptala, jak se...
Dnes se zamyslíme nad tím, proč se vlastně daří novodobé "kulturní" frontě tak manipulovat lidi. Samozřejmě, že hrají na emoce. Ale...
Mít pravdu nestačí. Opakuji to stále dokola. Proč to nestačí? Protože většina občanů prostě pravdu nehledá. Když si to uvědomíte, logicky musíte...
Situace okolo prezidentských voleb na mě působí jako odvádění pozornosti. Povrchní témata přebíjejí ta skutečně důležitá. A horké hlavy samozřejmě...
Cituji z médií: "Dva z důležitých aktérů podepisování tzv. Minských dohod, A. Merkel a F. Holland, přiznali, že smlouva byla realizována jen...
*Vyplněním osobních údajů souhlasíte s jejich zpracováním. Údaje budou sloužit pouze k rozesílání newsletterů a nebudou poskytovány třetí straně. Svůj souhlas můžete vždy bezplatně odvolat.