Kdo jinému jámu kopá...

Vzpomínám si na jednu historku z veletrhu. Prodejci tvarůžek se nemohli připojit k internetu a nefungovalo jim EET. Před pultem se jim tvořila fronta lidí, vitrína byla plná lákavých dobrot, ale nikdo si nemohl nic koupit. Tehdy jsem se jim smála, protože my vedle prodávali za peníze a žádnou elektroniku jsme nepotřebovali. Přišlo mi to hodně absurdní - máte zboží, máte zákazníky s penězi, ale přesto nic neprodáte. Kvůli byrokracii...
1. 4. 2022 09:54 | Link: http://www.hrindova.cz/node/723

Dnes jsme v podobné, ale mnohem horší situaci. Rusko má plyn, chce ho prodat, my ten plyn potřebujeme, ale z vlastního rozhodnutí si ho nechceme koupit. Halasně proklamujeme, že si ho koupíme jinde. Ale jinde plyn prostě nemají. A není to kvůli byrokracii, je to kvůli ideologii, která je vystavěna na lži a manipulaci.

Co je to za ideologii, která chce, aby se lidem žilo hůř? Která chce, aby náklady za politické proklamace nesli lidé dole? A co je to za lidi, kteří si to nechají líbit?

  • Je to jen proto, že jim nedochází, že plyn potřebují pekaři, mlékaři, že plyn potřebují na vytápění nemocnice, domovy důchodců, školky a školy?
  • Je to proto, že jim nedochází, že drahý benzín položí plno firem (například těch, co vozí potraviny do obchodů) a že státu se tím pádem zvýšéí náklady na podpory v nezaměstnanosti?
  • Je to proto, že neznají způsob výroby hnojiv a proto je neděsí jejich nedostatek (dováží se mimo jiné z Ruska) a neuvědomují si, co to znamená (nebude obilí a další potraviny)?
  • Je to proto, že jim nedochází, že rostoucí inflace znemožní, aby si lidi pořizovali vlastní bydlení?
  • Je to proto, že jim nedochází, že všechno se vším souvisí a že jejich pitomá hesla o tom, jak porazí Putina tím, když si ztlumíme topení jsou směšná a tragická?

Přeložím to tady pro tupce: Západ chce poškodit Putina sankcemi. Výsledkem je to, že my sami se tím zničíme a Putina to jen polechtá a pobaví. Tak to dopadá, když si nic nezjistíte a věříte pohádkám!

Bůh s námi!

PS.: Kupujte si i knihy, které nepotřebujete - podpoříte tím vydávání dalších nekorektních titulů z nakladatelství Naštvané matky. http://eshop.nastvanematky.cz/knihy/

 

Další články, blogy, videa

Pamatujete se na velké haló ohledně šeků od Mariana Kotleby? Ten coby župan Bánskobystrického kraje rozdával na výročí vzniku Slovenského státu...
Demonstraci z 11. 3. 2023 jsem sledovala onlime. Sledovala jsem i sociáloní sítě a média po demonstraci. A své postřehy jsem shrnula do pár bodů.
Charita jako obchod s emocemi? Nejkrystaličtější důkaz úpadku západní společnosti hledejme v tom, jak funguje charita. Točí se v ní obrovské peníze a...
Kdysi mi moje bývalá kamarádka řekla, že už chápe, proč mě cenzurují a nenechají nikde mluvit. Protože bych mohla dost lidí přesvědčit o tom, že mé...
Nejlepší důchodovou reformou je podpořit porodnost. Aby bylo dost lidí v produktivním věku, kteří budou přispívat svou prací a svými odvody na...
*Vyplněním osobních údajů souhlasíte s jejich zpracováním. Údaje budou sloužit pouze k rozesílání newsletterů a nebudou poskytovány třetí straně. Svůj souhlas můžete vždy bezplatně odvolat.