Nepřidávejte se k lynči!

Právo na spravedlivý proces, svoboda slova a férová justice s respektováním presumpce neviny jsou základem demokracie, spravedlnosti a civilizovanosti. Z tohoto pohledu už dávno žijeme v barbarské zemi. Nálepkování, agresivní útoky na lidi, kteří váhají a pochybují a kladou otázky, cenzura a mediální hysterie - to vše mě opravňuje tvrdit, že z principů demokracie toho zbývá jen málo.
5. 4. 2022 10:42 | Link: http://www.hrindova.cz/node/725

Je toho čím dál víc. Vzpomeňme jen na "causu" psychiatr Cimický. V případech sexuálního násilí se dá jen těžko dobrat pravdy. Vždy bude stát tvrzení proti tvrzení a jen těžko se dokazuje, že k násilí došlo. Zvláště po tolika letech. Když si ale čtu reakce lidí v komentářích, mají jasno. Mrazí z toho.

Co se dělo v době covidu, nemusím připomínat. Stačilo jen zpochybnit vládní politiku, naznačit, že nemoc se dá léčit dostupnými léky a že lidé umírají na opatření, ne na nemoc. Hned z vás udělali ezoterického pitomce, který věří blábolům a nerespektuje vědu. Respektovaní vědci a odborníci se náhle ocitli ve škatulce "blouznivců" a "šílenců". Pochopitelně to mělo vliv na jejich profesní kariéry. Jen tak lusknutím prstů - bez odborné diskuse - byli mediální a politickou klakou odsouzeni k "trestu".

Ale to nic není proti tomu, co se děje dnes. Ukrajinská propaganda je vzývána a je nám nucena jako etalon pravdy. Nikdo se neobtěžuje hledáním nezávislých zdrojů a už vůbec se nikdo neobtěžuje hledáním souvislostí a zasazováním zpráv do známého kontextu. Média jedou hru na "lynčování" Ruska a kdo se toho nechce účastnit je označen a je mu vyhrožováno soudy a tresty. V této atmosféře jen těžko může existovat nezaujatá diskuse a o svobodě slova nelze mluvit ani náznakem. Rusko je na pranýři a žádná fakta a žádné důkazy na tom nic nezmění. Bez jakýchkoliv důkazů a bez ohledu na následky je Rusko označeno za zločince. Každý, kdo to zpochybní, bude a je společností vyvržen a na pranýř postaven také.

Nechce se mi věřit, že se tolik lidí nechá tak zblbnout. Znovu se vrátím ke svému pojmu myšlenkových láčkovců. Jak chcete jinak nazvat lidi, kteří nepotřebují důkazy, kteří lynč považují za dobrý způsob řešení problémů, kteří chtějí slyšet jen to, co se jim hodí?

Masakr v Buče je strašlivý, zbytečný a barbarský. Odmítám ho ale bez důkazů přisoudit Rusku. Na to je to příliš vážná věc. Vím, že se tím vystavuji riziku hejtování, které se může každým dnem změnit na útoky v reálném světě. Ale nelze k tomu mlčet. Jednota našich médií, které mají jasno a nepochybují o viníkovi, připomíná politické procesy z padesátých let. Naši vrcholní ústavní činitelé mediální hysterii nemírní, naopak. Sami se staví do první řady krvežíznivých fanatiků. Už si nemůžeme být ničím jisti. Spravedlnost zemřela definitivně.

Smutné je, že zmanipulovaným davům nedochází, že se svou podporou nespravedlnosti vystavují možným budoucím nespravedlivým procesům. I oni se mohou stát terčem lynče. Marně budou volat po důkazech, presumpci neviny a spravedlivém soudu.
Nebojme se nahlas zpochybňovat masovou hysterii. Nebojme se klást veřejně otázky a varujme lidi, čím taková hysterie může skončit - nespravedlností, politickými procesy a také bídou a zoufalstvím. Podpora současné pětikoalice nepřinesla a nepřinese lidem nic dobrého!

PS.: Kupujte si i knihy, které nepotřebujete - podpoříte tím vydávání dalších nekorektních titulů z nakladatelství Naštvané matky. http://eshop.nastvanematky.cz/knihy/

Další články, blogy, videa

Naše vláda se bije v prsa a halasí do světa, jak pomáhá potřebným. Přišli dokonce s názvem "deštník proti drahotě". Leč ten deštník vypadá...
Válka je válka a nezmění na tom nic ani její účel. Žádná válka se nedá nazvat humanitární operací, jako se nás snažil kdysi přesvědčit Václav Havel....
V minulém režimu mi vadila cenzura a kontrola informací. Vadilo mi to tak moc, až mě bolelo u srdce. Hlavně poté, co se mi narodilo první dítě. Lidem...
Včera jsem neuváženě zahlédla pár minut diskuse v pořadu Máte slovo. Zaujala mě jedna myšlenka, kterou tam propagovala Michaela Jílková. Tvrdila, že...
Každý den se něco děje. Nehybnost a neměnnost se mění na vření a víření. Staré pořádky přestávají fungovat, a tak se staří mocipáni snaží udržet u...
*Vyplněním osobních údajů souhlasíte s jejich zpracováním. Údaje budou sloužit pouze k rozesílání newsletterů a nebudou poskytovány třetí straně. Svůj souhlas můžete vždy bezplatně odvolat.