O ženách s výstřihem

Internetem prolétla fotka nádherné herečky, kterou si berou do úst různí mravokárci a stylisté. Prošla po červeném koberci v jednoduchých šatech, které daly vyniknout jejímu poprsí. Normálnímu a přirozenému poprsí. Najednou ji mají potřebu všichni soudit. Právě ji! Nepleťme si ale svůdnost s ordinérností a přirozenost s exhibicionismem.
6. 7. 2017 09:34 | Link: http://www.hrindova.cz/node/354

Vždycky, když nevím, jak se k nějakému problému postavit, mám jednoho pomocníka. Vždy se ptám sama sebe - "Co je přirozené?" Protože to je většinou správné. Když se podíváte na krásnou herečku ve fialových šatech, první reakcí je, ta má ale velká prsa. A ta reakce je taková, protože to není obvyklý pohled. Média nám cpou jako vzor krásy vyhublé a éterické dívenky, které si potřebují své poprsí podpírat, vycpávat a zvětšovat. A jako druhý pól nám ukazují vyzývavé sexice, které lascivně odhalují skoro vše a vypadají jako pornoherečky, což podle mě nemá se skutečnou svůdností nic společného.

A pak přijde žena, která má normální ženskou postavu, je přirozeně krásná, je to matka a manželka, která se nijak vyzývavě nechová a strhne se mela. Jen si vezme šaty, které nic nepřiměřeně neodhalují, jen upozorňují na její přednosti. Upřímně - velká prsa se prostě nedají zamaskovat, je lepší je ukázat. :-)

Proč se Jitka stala terčem kritiky? Protože ona je krásná žena a nebojí se to přiznat. Působí jako normální žena, která má rodinu - dítě a muže. A vypadá jako někdo, kdo se nehroutí z kila navíc. Nevypadá že by uštvaně lítala z posilovny do posilovny. Spíš vypadá, že si užívá života, že má ráda své tělo a tak nějak celkově je v pohodě. Přesný opak toho, co se na nás valí ze všech stran. Uštvané a strhané ženy, které mají problém založit rodinu, protože kariéra, jdou ze vztahu do vztahu a řeší hovadiny. A pak si přijde tahle Jitka a zadupe to všechno v prach.

Protože tak to je - tohle je svůdnost. Normální žena, která je přirozená. Nemá nic umělého a ani nevypadá, že tráví hodiny u zrcadla se svým stylistou. Ale strčí tyhle vyumělkované a vytrénované, silikonem vylepšené krásky všechny do kapsy.

Nemá každá žena takovou postavu, není každá krev a mléko. Ale proč by se proto měla Jitka zahalovat? Pro mě osobně jsou daleko odpudivější ty ženy, se za svou přirozenost stydí a různě ji maskujou. Nebo ty ženy, které svůdnost zaměňují za ordinérní vyzývavost, za ty se opravdu stydím.

Stejně tak se stydím za ženy, které exhibují se svým kojením. Copak jim to někdo zakazuje? Myslím na tu australskou političku, která kojila u projevu v parlamentu. To je tak trapné. Je mi líto toho dítěte, které se stalo jen předmětem boje.

Ale nevadí mi, když žena kojí na veřejnosti - nevyzývavě. Protože je to normální a přirozené. A soudná žena se nepotřebuje u této intimní činnosti vystavovat. A soudný člověk, když zahlédne kojící matku s dítětem, nepovažuje tento obrázek za sexuální. Ani mě nepohoršují fotografie kojících žen. Žena, kojící své dítě někde obrácená od davu, sedící stranou, je normální. Někdy to prostě nejde udělat jinak.

Co je ale nenormální, že to máme potřebu komentovat. Jako by nás to ohrožovalo. Ono to tak nakonec je. Krásná a sebevědomá žena, která miluje svého muže, své děti, má ráda své tělo a svou sexualitu, je sebevědomá a silná. Nenechá se nikým a ničím ovládat. A jako taková je skutečně nebezpečná. Vždycky byla. Proto se společnost snaží z žen udělat nesvépravné uzlíčky nervů, které se strachují kvůli každému kilu navrch a doprošují se chlapů o pozornost.

Proto je pro všechny totality sebevědomá a svůdná žena nebezpečná. Moc nebezpečná. Protože taková žena se nenechá manipulovat a dělá si co chce. Dělá to, co je dobré pro její děti a muže. Bez ohledu na to, co jí nutí společnost.

Tak si takových žen važme, protože to je naděje pro naši budoucnost. Třeba tak budou vychovávat i své děti - ke svobodě a ne k otroctví.

Eva Hrindová

Další články, blogy, videa

Dnes je to prakticky nemožné. Zbrojařské a farmaceutické firmy jsou ty nejbohatší. A znáte to - s jídlem roste chuť. Tyto nadnárodní firmy zcela...
Sledovala jsem vyhlášení voleb se svou téměř osmdesátiletou maminkou a dobře jsme se bavily. Zajímavé bylo sledovat, kdo se jak ke svému úspěchu či...
Podle posledních oficiálních údajů začal prudce růst počet diagnostikovaných rakovin na 100 000 obyvatel. Jistě je na místě se nad strmým růstem...
Posledních pár let jsme zaznamenali zásadní ústup zdravého rozumu a v tom důsledku i oslabení právního státu. Nazvat to erozí demokracie není...
Kdysi Miloš Zeman řekl, že holokaust nezačal prvním transportem Židů do koncentračního tábora. Začal první lavičkou, na kterou si nesměl Žid sednout...
*Vyplněním osobních údajů souhlasíte s jejich zpracováním. Údaje budou sloužit pouze k rozesílání newsletterů a nebudou poskytovány třetí straně. Svůj souhlas můžete vždy bezplatně odvolat.