Politické okénko

Nikdo nemůže popřít, že naše současná situace je především problémem politickým. Politici naprosto nezvládají situaci řešit, upínají se na nesmyslná opatření a medicínský problém tak svým chováním prohlubují.
15. 3. 2021 10:55 | Link: http://www.hrindova.cz/node/634

Jejich zběsilá touha zlikvidovat vir izolováním společnosti, jejich šílené přesvědčení, že testování je lék a snaha zachránit život každého seniora i za cenu umrtvení zdravé společnosti, je nekonečně idiotská. V jejich chování je utvrzují novináři, kteří zcela rezignovali na jakékoliv profesní žurnalistické zásady.

Přesto v tom marasmu můžeme sledovat, jak se mnohým lidem otvírají oči a odmítají naskakovat na tupou argumentaci. Čím dál častěji vidíme snahu lidí zachovat si zdraví, což mohou udělat jen nerespektováním vládních opatření.

Nůžky mezi politickou - mediální elitou a obyčejným občanem se rozevírají čím dál víc. Existuje tady politická síla, která je schopná zvednout na chodníku ležící politickou moc a ve volbách ji zhmotnit ziskem mandátů? O opozici v podobě Pirátů, Stanu, ODS, Topky a KDU-ČSL se nemusíme bavit. To žádná opozice není, nemají jen rádi Babiše. Ale jejich pohled na celou situaci se nijak neliší. Pod jejich vedením bychom měli všechno stejně – lockdowny, testování, vakcinaci a represe, pokud se budete vzpírat.

KOALICE ANTICOVID

Částečně má jiný pohled SPD, Trikolora, Svobodní a pak také Volný blok, který se teprve formuje. Pozice všech jmenovaných je příliš slabá, aby z ní měl kdokoliv strach. Jejich slabost plyne především z jejich neochoty se spojit nebo aspoň koordinovat. Nedochází jim, že jejich soupeři jsou příliš silní a bez společného postupu je nemají šanci porazit. Jejich ješitnost a tupost tak bude stát za totální devastací občanských svobod. Situace je vážná a skutečně by se lídři menších uskupení měli zachovat zodpovědně a přijmout zodpovědnost, kterou na ně doba klade. Pokud by tak učinili, nezůstali by v tom sami a odměna v podobě široké podpory by nebyla jediným ziskem.

V ochraně svobody jednotlivce a naší země nesmí existovat žádný kompromis. Vidíte snad nějaký jiný důležitější volební program? Spojení všech sil, které hodlají zachovat svobodu pro občany a pro Českou republiku, je jediným efektivním řešením. Vytvoření kandidátek, které povedou výrazné a nezpochybnitelné osobnosti z různých stran a směrů by mohlo stačit. Není třeba vymýšlet nějaké sofistikované programy a týdny o nich diskutovat. Jde o hodně a pokud se ti, kdož to aspoň částečně chápou, nejsou ochotni spojit, nezaslouží si naši podporu.

Proto vyzývám všechny rozumné politiky, přestaňte do sebe navzájem kopat. Stojíme všichni na jedné straně barikády a proti nám se valí tanky s modrými a pirátskými vlajkami. Fakt má smysl se navzájem střílet do noh a oslabovat se? Když nás převálcují, nebude už nic. Žádná svoboda, žádné možnosti, žádná teplá místečka v závětří sněmovních lavic.

 

Další články, blogy, videa

Na Slovensku chtějí přijmout zákon, který je bez diskuse zákonem segregace v tom nejhorším slova smyslu. Ke službám a maloobchodu by měli přístup jen...
Vyšla autobiografie Karla Gotta a myslím, že si ji koupím. Ne kvůli marketingu, který je veden poctivě a vlastně ani není moc potřeba. Dílo je to...
Premiér Babiš se už ztrapňuje zcela nepokrytě. Dělá z lidí totální pitomce, kteří si na autogramiádě s celebritou nechají píchnout toxickou vakcínu...
Psáno pro Protiproud, kde článek vyšel 30. 6. 2021. Miloš Zeman jako vždy rozvířil stojaté vody zasmrádajících rybníčků pražských kaváren. Současný...
Na jednom slovenském profilu jsem našla dobře zpracovaný přehled ohledně nežádoucích účinků vakcín. Myslím, že by každý měl tyto informace mít a před...
*Vyplněním osobních údajů souhlasíte s jejich zpracováním. Údaje budou sloužit pouze k rozesílání newsletterů a nebudou poskytovány třetí straně. Svůj souhlas můžete vždy bezplatně odvolat.