Všechno se mění a to k lepšímu

Současná krize vlastně žádnou velkou krizí není. Lidé neumírají po statisících, voda neničí lidské příbytky, požáry nezachvacují celá města. Lidé normálně fungují, jen se jim uzavřely některé možnosti.
11. 4. 2020 09:56 | Link: http://www.hrindova.cz/node/548

A nebyli by to lidi, kdyby si nedokázali poradit. Ve velkém vidíme, že firmy posilují své internetové divize. Ten, kdo neměl e-shop, rychle si ho zřídil. I menší firmy se snaží více komunikovat se svými zákazníky na sociálních sítích a hledají nové cesty, jak oslovit zákazníky. Mnohé obory, které stály na jednostranném zájmu třeba zahraniční klientely, se musí rychle přeorientovat nebo skončit. Nic se ale neděje, protože lidi se přesunou do jiných oborů.

Ostatně vidíme to na lidech ze šoubyznysu. Ti šikovnější teď mnohem víc rozvíjí své komunikační kanály a vydělávají si reklamou. Jiní si hledají práci jinde - někteří se uchytí v reklamě, jiní budou muset do práce. A té je dost.

Sama jsem také přišla o docela nemalý zdroj příjmu, ale aspoň mě to s kolegyněmi ponouklo konečně začít pracovat na e-shopu a na samostatném komunikačním kanále. Ohromně nás to baví a naprosto se potvrdilo pravidlo, že když se jedny dveře zavřou, druhé se otevřou.

Potvrzují se má slova, která jsem pronesla v nějakém diskusním pořadu. Přestaňme dovážet zahraniční dělníky. Pokud si pošéfujeme přezaměstnanost v některých oborech, lidé se přelijou tam, kde budou třeba. Máme hodně úředníků, hodně průměrných herců, obecně hodně drahých divadel, točí se plno mizerných filmů... Některé obory bez dotací nepřežijou a já myslím, že je to dobře. Je to příležitost ke změně. Neviditelný vir dokáže to, k čemu politici neměli sílu.

Vir prověřuje i uvažování lidí. Ale je to jen dobře, jen zkoušky dovedou prověřit charaktery a pro všechny bude dobré, když si sítem prosypou své kontakty. Je vidět, kdo dovede být oporou a kdo se ustrašeně krčí v koutku. Najednou vidíme, že pro některé principy neplatí a vesele se utíkají ke dvojím metrům. Není to skvělé? Můžeme to pozorovat a ušetřit se budoucích zklamání. 

Ovšem nejkrásnější změna se děje v přírodě - je konečně JARO!

Další články, blogy, videa

V posledních dnech se zase lidé měli možnost sejít a svou aktivitou ukázat, že jim záleží na dění v naší zemi. Daniel Landa své aktivity doplnil o...
Hranice vymezují prostor, za který někoho bez kontroly pouštíme, a to ve všech smyslech toho slova.
Šéfredaktor časopisu Reflex dostal od facebooku ban na 24 hodin za povedenou obálku na téma nenávistného hnutí Black Lives Matter. Napsal o tom...
Ony tu ty české potraviny jsou a kdo chce podporovat domácí producenty, může. Zrovna včera jsem udělala velký nákup na Selských trzích a chuť...
Byť se to mnohým nelíbí, je to tak. Při vši současné pokroucenosti jsou stále politici jen a jen naším zrcadlem. Ukazují nám, jak moc se necháme...
*Vyplněním osobních údajů souhlasíte s jejich zpracováním. Údaje budou sloužit pouze k rozesílání newsletterů a nebudou poskytovány třetí straně. Svůj souhlas můžete vždy bezplatně odvolat.