Infografika

Takže přepisování knih není cenzura? Ahá - a pták je letadlo. Co ještě se nám budou snažit namluvit?
Já myslím, že jsme to s tím zlepšováním podmínek pro mladé přehnali. Tak dlouho jsme jim umetali cestičky a přistupovali jsme k nim jako k rovnocenným partnerům, až se z nich stala monstra. Fanatická a rozmazlená monstra.
e to tak, společnost zachvátila zničující epidemie. EPIDEMIE DEBILITY. Jinak by nebylo možné, aby na rozhodujích místech našeho státu seděli lidé tak zoufale neschopní. Jejich znakem je přebujelé sebevědomí, neschopnost uznat chybu a slepá víra v nesmyslné ideologie. Proto si je všelijací šíbři vodí na provázku jako mopslíky.
Naši předkové prokazovali svou odvahu činy. Současní "bojovníci" ji prokazují silnými slovy. Výzdoba jednoho nejmenovaného moravského města je typickým úkazem slabosti.
Snít je důležité. A i politici mají své sny. Někdo chtěl postavit kanál Labe-Odra-Dunaj, někdo sní o tom, že vrátí důležitý zprivatizovaný majetek do rukou státu, jiný sní o tom, jak bude sedět vedle mužíka v zelené mikině. Ostatně i náš nový prezident má politický vzor v prezidentu Ukrajiny.
Vlastně nemám problém podporovat chaos. Chaos je svoboda, chaos je pokrok. Z chaosu a z velkých změn se vždy zrodí něco nového a lepšího. Co mě ale děsí, je ten důraz na řád a pořádek. Protože ten vybudujete jedině tehdy, když si lidi srovnáte do řádku a nedovolíte jim chovat se podle svého.
Zahlédla jsem úryvek řeči mladého Polívky na setkání na podporu generála Pavla v Brně. Herec Polívka přirovnal tato organizovaná spontánní setkání k revoluci v roce 1989. Co jiného taková slova jsou než nezakrytým hlupáctvím?
Válka je smrt, mír je život. Proto je mír vždy lepší. Když slyším bojovníky z gauče, jak šturmují k válce zcela bez uzardění, bez pochybností, je mi z nich do pláče. Co je to za lidi, kteří upřednostňují válku před vyjednáváním? Nekriticky adorují Ukrajinu a zároveň posílají nelítostně Ukrajince do bojů.
Tento obrázek je z ledna roku 2018. Už tehdy jsem upozorňovala na zřejmé zpolitizování procesu s Andrejem Babišem. Naskakovalo na to mnoho lidí a institucí včetně politických stran. Včetně SPD.
Toto je budova univerzity v Brně. Visí na ní tři vlajky a ani jedna česká... Když se budeme bavit o tom, co nás čeká, tento obrázek vám to poví.

Stránky

*Vyplněním osobních údajů souhlasíte s jejich zpracováním. Údaje budou sloužit pouze k rozesílání newsletterů a nebudou poskytovány třetí straně. Svůj souhlas můžete vždy bezplatně odvolat.